Klubbens udvalg

Skrevet af Administrator den .

Thisted Sejlklubs Udvalg i sæsonen  2017-2018 

Følgende medlemmer blev valgt på generalforsamlingen til de forskellige udvalg for sæsonen 2014 / 2015 og ajourført 9. maj 2017 af Claudia Werner:

REVISOR:

Arnfred Toft Larsen 97 98 14 12

SUPPLEANT:

Per Hovmark  23 46 63 38


DOMMERUDVALG:

Klassebådsstævne: etableres efter behov


KLUBMESTERSKAB:

Udvalg etableres efter behov 


KAPSEJLADSUDVALG:

Udvalg etableres efter behov :

___________________________________________________________________________

MORS CUP:

  • Jens Mølgaard 40 32 30 50

KAPSEJLADSUDVALG - TRIMSEJLADSER, klassebådsstævne samt JSU:

  • Formand: Lars Kongsøre, Kurt Villadsen, Poul "Pølle" Jensen

MÅLERUDVALG:

Karl Peter Krarup 97 92 15 44, Finn Søgaard 20 78 74 00 


SPONSORUDVALG:

Jens Mølgaard 40 32 30 50, Simon Kristensen 24417924


JUNIORAFDELINGEN:

Lars Klemme : 40 42 13 57 


PR og presseansvarlig:

Der arbejdes på sagen - et par unge medlemmer vil gerne stille sig til rådighed


UDLEJNING KLUBHUS:

Stine Lundager 40 64 29 69 


FESTUDVALG:

Standerhejsning og Standerstrygning:  Margit og Bjarne Kahr,  Finn Josefsen og Kirsten


SANKT HANS FEST:

Peter Axelsen og Ulrik Malle 


UDVALG : VEDLIGEHOLDELSE AF DS-TURBØJER :

Jens Jørgen "Sjønne" Kristensen 97 92 18 32 samt Poul Erik "Snild" Nielsen 51 55 35 44


MADS :

Formand: Philip Brand 97 92 02 01 eller biltelefon 61 37 95 95 


SWALLOW / ( OG MISSE ?) :

Juniorafdelingen har denne båd - Lars Klemme : 40 42 13 57

____________________________________________________________________________

 SEJLERSKOLEN:

Tovholder og Instruktør : Ib Mygind - tlf. 40 21 07 33 - mailadresse : Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

____________________________________________________________________________

KRAN:

Lejf Hummelsøj har tilbudt - i hele vinterperioden -  mindst een gang om - at "'motionere kranen''' - et arbejde, som uomtvistelig sparer klubben for mange reparationer ( og kroner ) på sigt !


KLUBHUS:

Conny og "Sjønne” Jens Jørgen Kristensen (23 43 92 62 / 97 92 18 32)


JOLLEHUSET:

Niels Jørgen Larsen 97 92 29 12


ARBEJDSFORMÆND FOR DE ENKELTE BROER:

  • Vestbroen:        Jens Kr. Nielsen 4011 4142
  • Bryggen:            Jens Kr. Nielsen 4011 4142
  • Fiskerihavn:       Jens Mølgaard 40 32 30 50
  • Kongebroen:        Ejgil Poulsen 22 78 09 60
  • Folkebådsbroen  Benny Madsen 29 61 71 31
  • LM-broen:        Birger Andersen 42 73 04 41
  • Lang Pontonbro:          Per Buck 40 31 55 24
  • Østbroen :     Kaj Jensen 22 98 79 86

Vinterplads / oplagsplads :

Leo Mikkelsen : 24 26 33 71

____________________________________________________________________________

 Træskibsstævne udvalg:

Lars Klemme 40 42 13 57 - Jens Erik Hald 22 73 30 33


Opkrævning af havnepenge incl. fri bad, strøm, internet mv. :

Shell Tanken - Jørgen Møller Larsen - Jens Mølgaard