Mors Cup

Thisted Sejlklub´s distancesejlads : ALTID 2. weekend i juni....  
Læs mere >>

Ungdoms afdelingen

Thisted Sejlklubs ungdomsafdeling ...
Læs mere >>

Velkommen til Thisted Sejlklub

Thisted Sejlklub byder ALLE sejlere fra nær og fjern VELKOMMEN TIL THISTED - vi er en veldrevet og aktiv klub med nye moderne faciliteter til alle, når man er i havn og skal nyde havnemiljøet og ferien. 

Med Thisted Sejlklub som base og udgangspunkt, kan man udforske den fantastiske Limfjord - her vil både den erfarne og den mere uøvede sejler kunne glæde sig over det pragtfulde sejlerfarvand - Thisted Sejlklub glæder sig til dit besøg ! 

Galleri

Kristihimmelfartsferien er startet.

Skrevet af Lars Klemme.

Så blev det Kristihimmelfartsferie - desværre ikke så varm og solrig, som man kunne ønske.

Der er nu blevet opsat en INFOSKÆRM i Servicebygningen - her vil der løbende blive skrevet om AKTUELLE TING i byen og på havnen til forhåbentlig glæde for vore gæstesejlere. Samtidigt er skærmen delt således, at også den helt aktuelle vejrsituation på havnen vises online.

Hvis man vil se, hvad der står på skærmen, kan man gå ind på PRAKTISK INFO øverst på siden her og derefter klikke på INFOSKÆRM.

Igen - husk din tilmelding til Klubbens næste store arrangement - MORS CUP - tilmelding her på siden.

UA-40542404-1