Mors Cup

Thisted Sejlklub´s distancesejlads : ALTID 2. weekend i juni....  
Læs mere >>

Ungdoms afdelingen

Thisted Sejlklubs ungdomsafdeling ...
Læs mere >>

Velkommen til Thisted Sejlklub

Thisted Sejlklub byder ALLE sejlere fra nær og fjern VELKOMMEN TIL THISTED - vi er en veldrevet og aktiv klub med nye moderne faciliteter til alle, når man er i havn og skal nyde havnemiljøet og ferien. 

Med Thisted Sejlklub som base og udgangspunkt, kan man udforske den fantastiske Limfjord - her vil både den erfarne og den mere uøvede sejler kunne glæde sig over det pragtfulde sejlerfarvand - Thisted Sejlklub glæder sig til dit besøg ! 

Galleri

Sydhavnsvej spærret på fredag!

Skrevet af Simon Kristensen.

Fredag, den 6. oktober kommer Thomas Thomsens store mobilkran, idet 5-7 både skal op.

Så vejen til klubhuset vil være lukket fra kl. 07.00 til ca. kl. 14.00. Det må være klart for enhver, når vi ser det materiel, de har lejet ind for at klare klubbens store både😊

UA-40542404-1