Mors Cup

Thisted Sejlklub´s distancesejlads : ALTID 2. weekend i juni....  
Læs mere >>

Ungdoms afdelingen

Thisted Sejlklubs ungdomsafdeling ...
Læs mere >>

Velkommen til Thisted Sejlklub

Thisted Sejlklub byder ALLE sejlere fra nær og fjern VELKOMMEN TIL THISTED - vi er en veldrevet og aktiv klub med nye moderne faciliteter til alle, når man er i havn og skal nyde havnemiljøet og ferien. 

Med Thisted Sejlklub som base og udgangspunkt, kan man udforske den fantastiske Limfjord - her vil både den erfarne og den mere uøvede sejler kunne glæde sig over det pragtfulde sejlerfarvand - Thisted Sejlklub glæder sig til dit besøg ! 

Galleri

Så er det hverdag igen.

Skrevet af Jørgen Møller Larsen.

Påsken er overstået.

Det var en tidlig (og kold) påske i år. Kun få både er kommet i vandet. Vi håber alle på sol og varme, så vi rigtig kan komme i gang med forårsklargøringen af klubbens faciliteter og af bådene.

Som det fremgår af kommende arrangementer, er der aktivitetsdag onsdag den 13. april kl. 16.00.

TO DO - liste findes under AKTIVITETSDAG under kommende aktiviteter. Er der andre forslag til TO DO - listen bedes disse sendt til matrialeforvalteren tlf: 4252 4557, e-mail:  Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. 

Mød op med opsmøgede ærmer og godt humør den 13. april kl. 16.00. 

UA-40542404-1