Mors Cup

Thisted Sejlklub´s distancesejlads : ALTID 2. weekend i juni....  
Læs mere >>

Ungdoms afdelingen

Thisted Sejlklubs ungdomsafdeling ...
Læs mere >>

Velkommen til Thisted Sejlklub

Thisted Sejlklub byder ALLE sejlere fra nær og fjern VELKOMMEN TIL THISTED - vi er en veldrevet og aktiv klub med nye moderne faciliteter til alle, når man er i havn og skal nyde havnemiljøet og ferien. 

Med Thisted Sejlklub som base og udgangspunkt, kan man udforske den fantastiske Limfjord - her vil både den erfarne og den mere uøvede sejler kunne glæde sig over det pragtfulde sejlerfarvand - Thisted Sejlklub glæder sig til dit besøg ! 

Galleri

DET LYSNER I VEJRET!

Skrevet af Jørgen Møller Larsen.

14 dage tilbage af februar betyder 14 dage tilbage af vinteren. Marts er første forårsmåner, og aktiviteter omkring bådene vil snart begynde.

Vi har dog først et lille hængeparti. Klubhuset skal fremstå i fineste stil inden det skal i brug til fester og til klubbens aktiviteter.

Køkkenet bliver formentlig færdigmonteret i næste uge, hvor brobisser og andet godtfolk, som ikke er på skiferie, holder vinterferien med klargøring af køkkenet.

Rengøring af klubhuset er fastsat til mandag den 22. februar. Vi ser gerne et stærkt hold (kvinder og mænd) stille op til rengøring kl. 9.30. Mon ikke holdet bliver så stærkt, at opgaven kan klares på i arbejdsdag. 

Vi glæder os alle til at se klubhuset rengjort med nyt køkken i fineste stand.

UA-40542404-1