Mors Cup

Thisted Sejlklub´s distancesejlads : ALTID 2. weekend i juni....  
Læs mere >>

Ungdoms afdelingen

Thisted Sejlklubs ungdomsafdeling ...
Læs mere >>

Velkommen til Thisted Sejlklub

Thisted Sejlklub byder ALLE sejlere fra nær og fjern VELKOMMEN TIL THISTED - vi er en veldrevet og aktiv klub med nye moderne faciliteter til alle, når man er i havn og skal nyde havnemiljøet og ferien. 

Med Thisted Sejlklub som base og udgangspunkt, kan man udforske den fantastiske Limfjord - her vil både den erfarne og den mere uøvede sejler kunne glæde sig over det pragtfulde sejlerfarvand - Thisted Sejlklub glæder sig til dit besøg ! 

Galleri

AKTIVITET I KLUBHUSET

Skrevet af Jørgen Møller Larsen.

Første uge af 2016 er gået med masse af aktivitet i klubhuset. Køkkenet er brudt ned, og der er opsat skelet til ny ydervæg mod syd.

Brobisserne m. fl. hamrer, saver, brækker ned og bygger op med stor iver. Vi regner med et nyt og større køkken står færdigt omkring 1. marts. Det kræver naturligvis at alle involverede personer er på pletten, når der arbejdes, og at alle yder deres bedste i de næste par måneder.

 Vi glæder os til at vi kan åbne klubhuset med et nyt og flot køkken for klubbens medlemmer.

I kan se lidt af, hvad der foregår ved at åbne nedenstående link.

https://www.dropbox.com/sh/saty60b5kty5dep/AAC66kURg5WWrsmriC7wTkB3a?dl=0

UA-40542404-1