Mors Cup

Thisted Sejlklub´s distancesejlads : ALTID 2. weekend i juni....  
Læs mere >>

Ungdoms afdelingen

Thisted Sejlklubs ungdomsafdeling ...
Læs mere >>

Velkommen til Thisted Sejlklub

Thisted Sejlklub byder ALLE sejlere fra nær og fjern VELKOMMEN TIL THISTED - vi er en veldrevet og aktiv klub med nye moderne faciliteter til alle, når man er i havn og skal nyde havnemiljøet og ferien. 

Med Thisted Sejlklub som base og udgangspunkt, kan man udforske den fantastiske Limfjord - her vil både den erfarne og den mere uøvede sejler kunne glæde sig over det pragtfulde sejlerfarvand - Thisted Sejlklub glæder sig til dit besøg ! 

Galleri

LIDT FORÅR PÅ VEJ ??

Skrevet af Lars Klemme.

Måske skal vi til denne weekend mærke det spæde forår - marts står i hvert fald lige foran døren / stævnen, så vi kan da håbe på, at meteorlogerne får lidt ret ( for en gangs skyld ) :

Stadig lidt lavt aktivitetsniveau - lige nu er det klubbens årlige UDVALGSMØDE, der står øverst på aktivitetskalenderen  - her ER udvalgsmedlemmerne blevet inviteret skriftligt til hyggeaften i klubhuset som tak for deres arbejde i de respektive udvalg - HUSK sidste tilmelding er SØNDAG AFTEN og der kan "kun" meldes til her på hjemmesiden - klik på UDVALGSMØDE under Kommende Aktiviteter lige til venstre her på siden. 

Næste program er AKTIVITETSDAGEN den 9. april fra klokken 16:00 og en 3-4 timer frem - her anmodes medlemmerne om fremmøde for at hjælpe med at gøre "hele systemet KLAR" til den kommende sæson : der kan læses mere herom ved at gå OP øverst under Thisted Sejlklub, rulle ned i boxen dér og så KLIK på : praktiske gøremål i klubben.

HUSK at klubben som altid er vært ved en rød pølse og en flaske af en eller anden art, og husk også, at hvis du ønsker noget udført / ændret / forbedret, så RING til Niels Jørgen - så kommer netop dine ønsker OGSÅ på listen.

UA-40542404-1