Mors Cup

Thisted Sejlklub´s distancesejlads : ALTID 2. weekend i juni....  
Læs mere >>

Ungdoms afdelingen

Thisted Sejlklubs ungdomsafdeling ...
Læs mere >>

Velkommen til Thisted Sejlklub

Thisted Sejlklub byder ALLE sejlere fra nær og fjern VELKOMMEN TIL THISTED - vi er en veldrevet og aktiv klub med nye moderne faciliteter til alle, når man er i havn og skal nyde havnemiljøet og ferien. 

Med Thisted Sejlklub som base og udgangspunkt, kan man udforske den fantastiske Limfjord - her vil både den erfarne og den mere uøvede sejler kunne glæde sig over det pragtfulde sejlerfarvand - Thisted Sejlklub glæder sig til dit besøg ! 

Galleri

STARTEN PÅ ET NYT ÅR ER GÅET :

Skrevet af Lars Klemme.

Et nyt år er lige kommet frem fra hjørnet

Skærmbillede_2014-01-02_kl._08.43.17.png

og ALLE klubbens medlemmer og familier ønskes det bedste i det kommende år !

HUSK : hvis du har nye informationer om pladsønsker, nye / andre mål på din båd, som du IKKE har videregivet til Niels Jørgen, så kontakt ham snarest og INDEN vi begynder at sende den årlige opkrævning på medlemskontingent ud her i slutningen af januar - det vil være både hensynsfuldt og venligt - OG spare en del ekstraarbejde !    

Vores Ungdomsafdeling ( optimisterne ) er kommet med en god ide : de foreslår at man kunne lave en MADKURVEHYGGE AFTEN for ALLE - een gang i måneden i januar, februar og marts :

Pak en kurv til dig selv ( din familie ) og kom ned i KLUBHUSET KLOKKEN 18:00 den 17. januar, den 21. februar samt den 21. marts, og hyg dig sammen med klubkammeraterne - læs mere under Kommende Aktiviteter lige til venstre herfor på denne side ! 

En god og hyggelig ide fra "optimisterne" - tilmelding til disse arrangemneter på tlf.: 3031 7031

.... og så er det jo kun NYTÅR een gang om året - jeg ridser lige det "typiske forløb" på Nytårsforsætter op her :

Skærmbillede_2014-01-02_kl._14.40.34.png 

 

UA-40542404-1