Mors Cup

Thisted Sejlklub´s distancesejlads : ALTID 2. weekend i juni....  
Læs mere >>

Ungdoms afdelingen

Thisted Sejlklubs ungdomsafdeling ...
Læs mere >>

Velkommen til Thisted Sejlklub

Thisted Sejlklub byder ALLE sejlere fra nær og fjern VELKOMMEN TIL THISTED - vi er en veldrevet og aktiv klub med nye moderne faciliteter til alle, når man er i havn og skal nyde havnemiljøet og ferien. 

Med Thisted Sejlklub som base og udgangspunkt, kan man udforske den fantastiske Limfjord - her vil både den erfarne og den mere uøvede sejler kunne glæde sig over det pragtfulde sejlerfarvand - Thisted Sejlklub glæder sig til dit besøg ! 

Galleri

MIDSOMMEREN HAR NU FORLADT OS

Skrevet af Lars Klemme.

Året er nu så langt fremskreden, at Sankt hans er overstået - Klubbens Sankt Hans Udvalg afholdte en dejlig aften for over 100 deltagere - der kunne købes spise- og drikkevarer og klubbens eget medlem - Karsten Bjørnskov - holdt årets båltale med sikker og morsom tæft. Tak til både vores udvalg OG til Karsten for en dejlig aften.

Husk lige : foranlediget af et forslag fra en motorbådsejer i Klubben, har vi nu købt 50 klubflag som vejrbestandige KLISTERMÆRKER ( 10 x 15 cm ) - de er rigtig flotte og er klart nemmere at montere på vore motorbåde end en vimpel er - disse KLUBFLAG / KLISTERMÆRKER kan købes ved henvendelse til Niels Jørgen - tlf 4027 5311.

HAVNEVAGTEN - vores servicetilbud til gæstesejlerne : NÆSTE MÅNED ( JULI ) er det Kongebroen og Den Lange Pontonbro, der administrerer havnevagten, og her tager Kongebroen uge 27 - dvs 1. uge af juli, og så tager Pontonbroen uge 28, 29 og 30 - også her gælder det : ring til din broformand og byd ind med netop din hjælp.

 

UA-40542404-1